Így győzte le Andrea a szenvedélybetegségeit
Andrea Owen író, nemzetközi hírű életmód-tanácsadó megélt már néhány kemény élethelyzetet. Leküzdte étkezési zavarait, alkoholizmusát, maga mögött tudhat lélekromboló toxikus kapcsolatokat. Mindenből erősebben jött ki, de a megújulás önirónia, humor nélkül nem ment volna neki. Hogyan állj ki magadért könyvében nyers, őszinte stílusban mutat be trükköket, miként teljesíthetjük ki vágyainkat anélkül, hogy feladnánk méltóságunkat, önbecsülésünket.
Andrea Owen küzdelmei és sikerei
Az írónő azért is hiteles, mert neki is sok kihívással kellett szembenéznie, szenvedélybetegségeket kellett legyőznie. Előző könyvében, a Hogyan ne érezd magad sz@rul címűben kendőzetlen őszinteséggel leírta, hogy hányszor fogott padlót, s hányszor tiporták le emlékezetesen az önbecsülését. Volt egy párja, aki drogfüggőségét leplezendő rákosnak mondta magát, ráadásul pénzt is lopott tőle. Andrea ebben az érzelmi cunamiban tudta meg, hogy terhes. Megalázva, nincstelenül, lakás, munka nélkül maradt egyedül gyermekével a szíve alatt. Hogy teljesebb legyen a kép, férje egy évvel korábban egy másik nő miatt hagyta el. Innen kellett felállnia.
Megoldva problémáit, elhatározta, hogy nőtársainak segít a tapasztalataival és megküzdési stratégiáival.
Több könyvet is írt, melyekben kertelés nélkül mesél saját tragédiáiról, traumáiról, újjászületéséről.
Hogyan állj ki magadért
Andrea sokszor megtapasztalta már, hogy nőként bizonyos viselkedési módokat, önérvényesítési törekvéseket rossz néven vesz a társadalom. Úgy véli, társadalmilag úgy vagyunk kondicionálva, hogy bizonyos helyzetekben maradjunk a partvonalon, ne hallassuk túlzottan a hangunkat, ne akarjunk túlságosan nagyot álmodni, ha például karrierről van szó.
Coachként több száz nővel beszélgetett, átfogó képet kapott a nőket foglalkoztató és kiteljesedésüket blokkoló jelenségekről, elvárásokról. A Hogyan állj ki magadért azokat a beidegződéseket elemzi személyes példákon keresztül, amelyek a nők erejét, önbecsülését aláássák. olyan viselkedési formákat kínál roppant humoros, szórakoztató, csevegő stílusban, melyek segítségével kiteljesíthetjük saját szükségleteinket és vágyainkat.
Az érzelem nem ellenség
"Az érzelem adat, vagyis nem képezi a személyiségünk részét, hanem energia. És a különböző érzelmek az életünknek és történetünknek azon részeire hívják fel a figyelmet, amelyekkel foglalkoznunk kell."
Testünk tárolja a feldolgozatlan érzelmeket
Elkerüléssel, bagatellizálással, elfojtással, tompítással, tagadással és racionalizálással megóvjuk magunkat a bennünk lévő nyugtalanító érzelmektől, de meg nem szabadulunk tőlük. A test raktározza a feldolgozatlanul maradt érzelmeket és idővel tiltakozik is ellenük.
Hallasd a hangod, ne maradj csendben, ha méltatlan helyzetbe kerülsz!
Ha vannak kifogásaid, miért nem teszed, kérdőjelezd meg őket! Töltsd ki a teret a megjelenéseddel, ne húzd össze magad! Merj kérni!
Ne negatív történetekben gondolkodj magadról!
Az, ahogy magunkról beszélünk másoknak, sokat elárul arról, hogy miként vélekedünk a döntéseinkről, személyiségünkről. Ha negatív a narratívánk, írjuk át, dolgozzuk át a történetünket. A működésbe lépő rossz sztorik odafigyeléssel átdolgozhatóak.